17/04/2014 |  08:48 | Autor: B92

Real osvojio Kup kralja!

Fenomenalnim golom Gareta Bejla u 85. minutu, fudbaleri Real Madrida osvojili su ovogodišnji Kup kralja, pobjedom nad najvećim rivalom Barselonom.
Slavlje pobjednika Kupa kralja - Foto: AP
Slavlje pobjednika Kupa kraljaFoto: AP
"Kraljevski klub" slavio je rezultatom 2:1, a golove za pobjedu postigli Bejl i Di Marija u 11. minutu, dok je jedini gol za Katalonce dao Bartra. Ovo je bila 260. utakmica između dva najveća španska kluba, 227. zvanična, a Real sada vodi sa 91:88 u pobjedama. Real je igrao bez najboljeg igrača Kristijana Ronalda, koji pauzira zbog povrede koljena. Real je osvojio ukupno 19. trofej Kupa kralja, ali je Barselona i dalje najuspješnija sa 26 pobjeda. Trener Madriđana Karlo Ančeloti pridružio se Žozeu Murinju, kao jedini trener koji je osvojio FA kup, Kup Italije i Kup kralja. Sa druge strane, Herardo Martino će ostati upamćen kao jedan od najneuspješnijih trenera ekipe sa Nou Kampa. Kup kralja, finale: Barselona – Real Madrid 1:2 Bartra 69' - Di Marija 11’, Bejl 85'