19/10/2014 |  09:24 | Autor: RTRS

SEHA: Borac preko Radničkog do prve pobjede

Rukometaši Borca upisali su prvu pobjedu u okviru regionalne SEHA Gasprom Јužni tok lige.

Igrači Igora Rađenovića savladali su Radnički rezultatom 34:32.

U neizvjesnom meču, banjalučki rukometaši su u prvom poluvremenu dva puta imali prednost od dva gola, 3:1 i 10:8, da bi Kragujevčani stizali rezultat i do kraja poluvremena poveli sa 18:16.

Gosti su u nastavku održavali prednost, te u 40. minutu imaju i tri gola viška (23:20). Borac je u nastavku zaigrao bolje i pred posljednih 10. minuta meča stigao na 26:26. Četiri minuta prije kraja meča Obradović donosi Borcu prednost od dva gola (31:29), koju banjalučki rukometaši drže do kraja za konačnih 34:32.

Najefikaniji u timu Borca bili su Nikolić sa devet, te Mikić sa šest golova. Obradović i Đukić upisali su po pet pogodaka. Golman Borca, Stanko Abadžić zabilježio je deset odbrana.

U timu Radničkog bolji od ostalih bili su Gugleta sa sedam i Grbović sa šest golova. Golman tima iz KRagujevca Dušan Petrović zabilježio je 12 odbrana.

Borac sada ima 4 boda, a susret susret u Ligi odigraće u Skoplju, protiv Metalurga, 26. oktobra.