23/10/2014 |  22:59 | Autor: RTRS

LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Fudbaleri Partizana poraženi su na stadionu ЈNA u trećem kolu Lige Evrope od ekipe Bešiktaša rezultatom 4:0.

Ovo je drugi poraz crno - bijelih u grupi C, pošto su u prošlom kolu poraženi od Asterasa u Tripoliju.

Sa druge strane, Bešiktaš je poslije dva remija iz prva dva kola došao do prve pobjede.

Turski tim je do prednosti došao u 18. minutu meča kada je sa oko 25 metara od gola Partizana Kavlak iznenadio Lukača. Najveći dio posla u meču, fudbaleri Slavena Bilića završili su krajem prvog poluvremena kada za 2:0 pogađa Demba Ba.

U istom ritmu Bešiktaš je nastavio i u drugom poluvremenu. Već u 52. minutu Ozjakup povećava na 3:0, da bi konačan rezultat postavio Tore svega nekoliko desetina sekundi kasnije.

Ovim porazom, Partizan je ostao na posljednjem mjestu u grupi, dok je Bešiktaš zauzeo vrh tabele sa pet bodova. Isti broj bodova nakon tri odigrana kola ima i Totenhem koji je sa 5:1 na "Vajt Hart Lejnu" savladao Asteras.

U narednom kolu fudbaleri Marka Nikolića gostuju Bešiktašu, dok Totenhem putuje u Tripoli na noge Asterasu.

Čak 10 golova viđeno je u mečevima grupe A. Borusija iz Menhengladbaha je slavila na svom terenu sa 5:0 protiv Apolona, dok je Viljareal sa 4:1 savladao Cirih.

Zagrebački Dinamo je poražen na gostujućem terenu kod Salzburga sa 4:2, a u istoj grupi Seltik je kao domaćin sa 2:1 slavio protiv Astre.

PSV i Panatinaikos su podijelili bodove, kao i Inter i Sent Etjen.

U ranije odigranim mečevima Volfsburg je slavio kao gost kod Krasnodara sa 4:2, dok je Rijeka na "Kantridi" sa 3:1 savladala Fejnord