16/11/2014 |  07:46 | Autor: RTRS

Remi Crne Gore i Švedske, Slovaci bez greške

Fudbaleri Crne Gore odigrali su u Podgorici neriješeno (1:1) sa Švedskom u okviru četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Domaći su bili blizu poraza jer su Šveđani već u 9. minutu došli do vođstva preko Ibrahimovića, ali su u drugom poluvremenu Crnogorci golom Јovetića u sa bijele tačke 80. minutu meča uspjeli doći do boda.

Slovačka je u grupi C sa 2:0 slavila na gostovanju u Makedoniji golovima Kučke i Nemeca u prvom poluvremenu susreta i tako upisala i četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva. U istoj grupi Španija nije dozvolila iznenađeenje i sa 3 gola u mreži ispratila je Bjelorusiju.

Do vrijedna tri boda u grupi E došla je Švajcarska koja je sa 4:0 bila bolja od Litvanije.

U ranije odigranim mečevima Engleska je sa 3:1 savladala Sloveniju, dok je Austrija minimlanim rezultatom slavila protiv Rusije