20/12/2014 |  18:40 | Autor: RTRS

Igokea savladala Mega Leks (VIDEO)

Košarkaši Igokee savladali su ekipu Mega Leksa u 13. kolu regionalne rezultatom 70:63.

Šampion Bosne i Hercegovine ostvario je četvrtu pobjedu u ovogodišnjem izdanju takmičenja, dok je beograski klub doživio sedmi poraz.

Tim Željka Lukajića je nakon uvodnih 0:5, napravio seriju od 6-0, preuzeo kontrolu na parketu i prvu dionicu okončao sa 22:17.

Gosti bolje otvaraju drugi period igre i prelaze u drugo vođstvo u meču (23:22). Ipak, tim iz Aleksandrvca zahvaljujući poenima Dragovića ponovo pravi prednost od četiri poena razlike (27:23), koju drži do kraja poluvremena (38:34).

Domaći u nastavku meča povećavaju prednost koja je polovinom četvrte dionice iznosila i 14 razlike (61:47), da bi na kraju meč mirno priveli kraju za konačnih 70:63.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Јorović sa 18 poena, kojima je dodao i devet skokova. DŽons je upisao sa 10 poena, i po pet skokova i asistencija, a po 10 poena ubacili su i Bunić i Katnić.

Zagorac je sa 19 poena, uz dva skoka i isto toliko asistencija, bio bolji od ostalih u ekipi Mega Leksa. Јokić je dodao 13 poena, uz osam skokova i šest asistencija, a Kešelj 12 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Igokea će u narednom kolu dočekati Zadar, dok će ekipa Mega Leksa gostovati u Skoplju kod MZT-a.