23/01/2015 |  23:05 | Autor: RTRS

EL: Barselona prejaka za Zvezdu (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone u gostima rezultatom 92:77, meču četvrtog kola Top 16 faze u Evrolige.

"Crveno-bijeli" su tako doživjeli četvrti poraz u drugoj fazi takmičenja, dok Katalonci sada imaju učinak od dvije pobjede i isto toliko poraza.

Tim Dejana Radonjića je parirao favorizovanoj ekipi Barselone tokom većeg dijela prvog poluvremena. Međutim, domaći košarkaši krajem prvog poluvremena prave seriju 12-0 koju održavaju rutinski do kraja meča.

Abrines je predvodio Brselonu do pobjede sa 15 poena, Hezonja i Tomić su dodali po 12, a Doelman i Uertas po 11 poena.

U timu Zvezde Јović je postigao 10 poena, uz pet skokova i tri asistencije, Јaka Blažič je imao učinak od 13 poena i tri skoka, dok je Marjanović ubacio 12 poena kojima je dodao i sedam skokova.

U narednom kolu Zvezda će naredog četvrtka ugostiti Albu, dok Barselona ugostiti Žalgiris.

Pobjedu u ovom kolu ostvarili su košarkaši Olimpijakosa savladavši u grupi F Laboral Kuču sa 76:64.

Grčki predstavnik je uz CSKA iz Mosve zadržao maksimalan učinak u grupi, dok je španska ekipa doživjela treći poraz.

"Crveno-bijele" iz Pireja do pobjede je predvodio Spanulis sa 27 poena uz jedan skok i šest asistencija. Hanter je postigao 14 a Mancaris i Petvej po sedam poena.

S druge strane, bolji od ostalih bio je Adams upisao 12 poena, četiri skoka i pet asistencija.

U narednom kolu Olimpijakos gostuje Anadolu Efesu, dok će Laboral ugostiti Armani Milano.

Podsjećamo, u ranije odigranim mečevima Makabi je slavio u Kaunasu protiv Žalgirisa sa 73:66, dok je Nižnji u Novgorodu bio bolji od Andalou Efesa rezultatom 109:90.