24/01/2015 |  08:11 | Autor: sportske.net

Tompson brojao do 52 u pobjedi nad Kingsima (VIDEO)

Sinoć je u nastavku NBA lige odigrano 11 mečeva.

Klej Tompson odigrao je jedan od mečeva za sva vremena u NBA ligi, pogodio je 11 trojki (od 15) i imao 52 poena u novoj pobjedi Golden Stejt Voriorsa.

On je oborio dva rekorda NBA lige postigavši čak devet trojki i 37 poena za samo devet minuta u trećoj četvrtini! Pogodio je svih 13 šuteva u tom periodu meča.

Voriorsi su razbili Kingse 126:101, a najefikasniji posle Tompsona bio je Mariz Spits sa 19 poena. Kari je meč završio dabl-dablom od 10 poena i 11 asistencija.

U porazu Kingsa istakao se DeMarkus Kazins sa 28 poena i 11 skokova, dok je 15 poena dodao Daren Kolison, a 13 Kvinsi Miler.

Voriorsi su i dalje ubjedljivo prvi na Zapadu sa četiri pobjede više od Portlanda, a pet od Memfisa.

San Antonio nije imao milosti za desetkovane Lejkerse, šampion je slavio sa 99:85. Parker je sa 17 poena predvodio Sparse koji su vodili od prve do posljednje sekunde meča.

Harden je pogodio sa zvukom sirene za pobjedu Hjustona nad Finiksom. "Bradonja" je meč završio sa 33 poena. Dragić je protiv bivšeg kluba odigrao loše, samo dva poena, Slovenac nervozan, dobio je i tehničku zbog rasprave sa sudijama.

Boston je posle Portlanda slavio u Denveru sa 100:99. Bas je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 17 poena, uz devet skokova i pet asistencija, dok je ko domaćina Hikson ostvario dabl dabl sa 15 poena, 14 skokova.

Nju Orleans je slavio u Minesoti sa 92:84. Dejvis je ubacio 21 poena i imao 12 skokova, Gordon je dodao 20 poena. Kod Tumbervulvsa Peković 13 poena, devet skokova, Raduljica nije opet igrao.

Njujork je savladao Orlando (113:106). Za Nikse to je druga pobjeda u nizu, imaju osam pobjeda, stigli su Filadelfiju, i fenjer ostavili Minesoti. Entoni je ubacio 25 poena, pomoć je imao u DŽejsonu Smitu koji je dodao 19, pa se Medison Skver Garden za promenu radovao. Nikola Vučević sjajan, 34 poena, 18 skokova, ali bez pravih saradnika osuđen na poraze. Crnogorac je napravio 36 dabl-dabl, vodi u ligi u toj kategoriji.

Čikago je dobio u Dalasu. Rouz je promašio u samom finišu, ali i uhvatio loptu, Dalas nije uspio da napravi faul praktično do samog kraja kada su poslali Gasola na liniju bacanja. Španac je pogodio oba i dotukao Maverikse. Domaćin je odigrao užasnu završnicu pet minuta u finišu nisu dali koš iz igre, tada su Bulsi prelomili. DŽimi Batler i Rouz su dali po 20 poena za pobjednika, na drugoj strani Novicki je ubacio 24, ali je njegov trener Rik Karlajl ostao bez 600. pobjede u karijeri.

Toronto je u finišu stigao Filadelfiju i odnio pobjedu iz Amerike. Mirisalo je na poraz Reptorsa, a onda je Kajl Lovri ubacio 17 poena u poslednjoj četvrtini i okrenuo rezultat.

Nema lijeka za Atlantu, njihova 15. pobjeda u nizu, rekord franšize. Houksi su arhivirali pred rasprodatom dvoranom Oklahomu, Milsap je ubacio 22 poena, Tig 17, skor Atlante je 36-8, dobili su 27 od poslednjih 29 mečeva, zastrašujuće. Odlijepili su se u posljednjoj četvrtini, Nemac Šreder je dao veliki doprinos sa klupe, ubacio je u posljednjem periodu ključne poene, završio sa 13 koševa i pet asistencija. Tander je zaustavljen nakon četiri pobjede, pali su na deveto mjesto Zapada. Vestbruk je ubacio 22 poena, Durant 21, Ibaka 13, samo su njih trojica bili dvocifreni kod gostiju. Na drugoj strani Pero Antić osam poena, četiri skoka, dva asistencije.

Majami je preživio kod kuće protiv Indijane, veteran Luol Deng iako rovit od bolesti ubacio je 23 poena, Boš dodao 19. Vejd je ubacio 13, i sam bolestan od migrene koja ga muči već godinama. Na kraju ih je izlečila tijesna pobjeda, Pejsersi su imali dva šuta za overtajm ili čak pobjedu, nisu pogodili, SiDŽej Votson je promašio onaj posljednji sa sirenom.

Klivlend je razbio Šarlot, Lebron je ubacio 25 poena, imao devet asistencija i šest skokova, na poluvremenu je bio +35, 75:40. Do posljednje četvrtine je prednost iznosila i 49 poena, na kraju su sklonili malo nogu sa gasa. Hornetsima baš ne ide protiv Kavsa, u utakmici sredinom decembra izgubili su nakon što je Klivlend poveo sa 21:0. I sada su u prvoj četvrtini Lebron i ekipa napravili odlučujuću prednost. Јoš malo statistike, Lebron je dobio 20 uzastopnih mečeva protiv Hornetsa.