01/03/2015 |  21:21 | Autor: RTRS

ABA: Partizanu derbi i treće mjesto (VIDEO)

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 77:63 u derbiju 23. kola regionalne ABA lige.

"Crno - bijeli" sada imaju učinak 16-7 i zauzeli su treće mejsto na tabeli, dok su "crveno - bijeli" ranije osigurali prvo mjesto.

Nakon izjednačene prve četvrtine, tim Duška Vujoševića u posljednje dvije minute druge dionice pravi seriju 11-0 i na odmor odlazi sa pet poena prednosti (38:33).

Serija koju su "crno-bijeli" narpavili krajem druge četvrtine bila je ključna za nastavak susreta. Parzizan pravi dvocigfrenu prednost koju drži do kreja utakmice za konačnih 77:63.

Najefikasniji kod Partizana bio je Pavlović sa 19 poena, uz po tri skoka i asistencije, Mačvan je upisao 15 poena i 10 skokova, a Milutinov 13 poena, uz sedam skokova i tri asistencije.

S druge strane, DŽenkins je ubacio 20 poena, kojima je dodao i četiri skoka, Vilijams ubacio 14 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Јović je dodao sedam poen.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje Metalac, dok Partizan gostuje Megi u Sremskoj Mitrovici.

Vječitom derbiju odigranom večeras u "Pioniru" prisustvovala su i dvojica najboljih srpskih tenisera Novak Đoković i Viktor Troicki.