29/03/2015 |  20:37 | Autor: RTRS

Pobjeda Albanije, Rojs i Miler za trijumf Njemačke

Fudbalska reprezentacija Albanije savladala je večeras na svom terenu selekciju Јermenije sa 2:1, u utakmici grupe I kvalifikacija za prvenstvo Evrope koje će se održati 2016. godine u Francuskoj.

Albanija je do pobjede došla nakaon preokreta. Gosti su poveli golom Movsisjana već u 4. minutu, međutim defanzivac Јermenije Hambardzumjan zaradio drugi žuti karton u 70. minutu i morao van terena.

Domaći su iskorisitili prednost igrača više i golovima Mavraja i Gašija stigli do velike pobjede.

Albanci se sada nalaze na drugom mjestu u grupi sa sedam bodova, koliko ima prvoplasirana Danska. Na trećoj poziciji sa bodom manje je Porugal koji od 20 časova i 45 minuta igra sa Srbijom u Lisabonu.

U grupi D Njemačka je golovima Rojsa i Milera slavila sa 2:0 u Gruziji. U istoj grupi Škotska je savladala Gibraltar sa 6:1, dok će se od 20.45 sastati Irska i Posljska.

Sjeverna Irska je u grupi F sa 2:1 bila bolja od Finske. Pobjedu je u istoj grupi ostvarila Rumunija u susretu sa Farskim Ostrvima (1:0), dok će posljednji meč od 20 časova i 45 minuta odigrati Mađarska i Grčka.