29/03/2015 |  22:51 | Autor: RTRS

Srbija poražena u Lisabonu (VIDEO)

Fudbalska reprezentacije Srbije poražena je u Lisabonu od Portugala rezultatom 2:1 u utakmici četvrtog kola grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se održati naredne godine u Francuskoj.
Portugal - Srbija - Foto: Beta/AP
Portugal - SrbijaFoto: Beta/AP

"Orlovi" su na "Lužu" prikazali slabu igru i na kraju doživjeli poraz nakon kojeg su daleko od plasmana na šampionat Evrope.

Srbija sada zauzima posljednje mjesto u grupi sa samo jednim bodom, dok je Portugal zahvaljujući pobjedi sa devet bodova preuzeo vrh tabele.

Portugalci su prvi došli u vođstvo golom Kavralja u 10. minutu susreta, da bi na 1:1 sjajnim pogotkom izjednačio Matić u 61. minutu. Velika tri boda, vrijedna prve pozicije u grupi, svojoj selekciji donio je Koentrao u 62. minutu utakmice.

U preostalim utakmicama odigranim u istom terminu Irska i Poljska su podijelile bodove u grupi D (1:1), dok je susret grupe F između Mađarse i Grčke završen bez golova (0:0).

Podsjećamo, u ranije odigranim utakmicama Albanija je u grupi I bila bolja od Јermenije, Njemačka je slavila u Gruziji, dok je Sjeverna Irska na svom terenu bila bolja od Finske.