26/04/2015 |  19:06 | Autor: RTRS

Mladost bolja od Slavije, Sarajevo preuzelo vrh tabele

Fudbaleri Mladosti iz Velike Obarske savladali su na svom terenu Slaviju rezultatom 2:1 u 24. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Slavija je povela golom Karića u 61. minutu, da bi na 1:1 izjednačio Marković svega 10-ak minuta kasnije. Važna tri boda, u borbi za opstanak u elitnom rangu, Mladosti je donio Cicmil u samom finišu utakmice.

Tim iz Velike Obarske nakon ovog kola nalazi se na pretposljenjem, 15. mjestu prvenstvene tabele sa 20 bodova, koliko ima i Vitez na 14. poziciji, tri više od posljednjeplasirane Zvijezde.

S druge strane, Slavija je nakon ovog poraza na 10. mjestu sa 26 bodova.

Sarajevo je u derbiju kola slavilo na "Koševu" protiv Širokog Brijega sa 1:0. Јedini gol na utakmici postigao je Velkoski u 12. minutu susreta.

"Bordo" tim je nakon današnje pobjede prezueo vrh prvenstvene tabele sa 50 bodova, koliko ima i drugoplasirani Široki Brijeg.

Gradski derbi u Mostaru između Veleža i Zrinjskog završen je bez pobjednika (1:1), kao i duel Travnik - Olimpik (0:0).