12/06/2015 |  22:42 | Autor: RTRS

BiH bolja od Izraela, remi Hrvatske i Italije

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Izraela rezultatom 3:1 u utakmici šestog kola grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine.
Fubaleri BiH proslavljaju gol protiv Izraela (FOTO: Avaz/ Ј. Hadžić) -
Fubaleri BiH proslavljaju gol protiv Izraela (FOTO: Avaz/ Ј. Hadžić)

Zahvaljujući ovoj pobjedi, izabranici Mehmeda Baždarevića ostali su u trci za plasmanom na šampionat Evrope.

BiH je nakon večerašnjeg duela ostala na petoj poziciji, ali sada ima samo bod manje od Kipra i Izraela, koji su sa bodom više na trećem i četvrtom mjestu.

Izrael je u večerašnjem duelu prvi stigao do prednosti golom Tal Ben Haima u 41. minutu, da bi u svega četiri minute fudbaleri BiH preokrenuli rezultat. Najprije je u 42. minutu Višća za 1:1, da bi u 45. DŽeko sa 11 metara donio prednost "Zmajevima".

Konačan rezultat utakmice postavio je Višća svojim drugom golom 15 minuta prije kraj susreta.

U istoj grupi, Kipar je slavio na gostovanju kod Andore sa 3:1, dok je u u derbiju Vels golom Bejla ostvario pobjedu minimalnim rezultatom na svom terenu protiv Belgije i tako sa tri boda prednosti suvereno zauzeo vrh tabele.

Reprezentacija Islanda, nastavila je dominirati u grupi A. U duelu dvije selekcije sa vrha tabele Islanđani su na domaćem terenu slavili protiv Češke sa 2:1 i tako preuzeli lidersku poziciju u grupi. U preostala da susreta grupe A Turska je ostvarila pobjedu minimalnim rezultatom u Kazahstanu, dok je Holandija odnijela tri boda sa gostovanja u Letoniji (2:0).

U grupi H, fubaleri Hrvatske i Italije remizirali su na "Poljudu" (1:1). Mandžukić je, nakon promašenog penala u sedmom minutu, doveo domaće u vođstvo četiri minuta kasnije, da bi konačnih 1:1 postavio Antonio Kandreva sa bijele tačke. Bugarska je u istoj grupi slavila na Malti sa 1:0, dok je Norveška razočarala svoje navijače odigravši na svom terenu 0:0 sa Azerbejdžanom.