13/06/2015 |  22:40 | Autor: RTRS

Blijedi "Orlovi" poraženi u Kopenhagenu, Farska Ostrva bolja od Grčke

Fudbaleri Srbije poraženi su u Kopenhagenu od Danske rezultatom 2:0 u utakmici petog kola grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se naredne godine održati u Francuskoj.
Danska - Srbija (FOTO: uefa.com) -
Danska - Srbija (FOTO: uefa.com)

Srbiji su nakon ovog poraza ostale samo teoretske šanse za plasman na završnu smotru šampionata Starog kontinenta.

Izabranici Radovana Ćurčića odigrali su večeras loše prvo poluvrijeme u kojem su Danci stigli do vođstva golom Јusufa Poulsena u 13. minutu utakmice.

Bentner je primio dubinsku loptu, iz prve je spustio Poulsena, koji je po zemlji šalje u gol Stojovićea.

Domaći fudbaleri u prvom dijelu utakmice nisu uspjeli duplirati prednost, jer je udarac Agera sa bijele tačke u 34. minutu odbranio Stojković.

Srbija je u nastavku zaigrala nešto bolje, a najbolju priliku "Orlovi" su imali u 48. minutu, kada je nakon centaršuta Kolarova Mitrović odlično šutirao glavom, a Šmajhel odbranio uz pomoć prečke.

Konačan rezultat utakmice postavio je Јakob Poulsen u 87. minutu utakmice.

Podsjećamo, Portugal je u okviru iste grupe ranije slavio u Јermeniji sa 3:2 i sa 12 bodova zadržao lidersku pozicij u grupi.

Danska je zahvaljujući večerašnjoj pobjedi druga sa dva boda manje, Albanija je treća sa sedam bodova, dok Srbija i Јermenija imaju po bod.

Naredni susret Srbija igra protiv Јermenije, na svom terenu, 4. septembra.

Njemačka je u grupi D sa 7:0 slavila na gostovanju kod Gibraltara. U ranije odigranim mečevima iste grupe, Irci i Škoti su remizirali (1:1), dok je Poljska sa 4:0 ispratila Gruziju.

Za iznenađenje se pobrinula selekcija Farskih Ostrva, koja je u grupi F, na svom terenu savladala Grčku sa 2:1, te sa šest bodova zauzela četvrtu poziciju u grupi, ispred Finske i Grčke. U derbiju kola odigranom u istoj grupi Sjeverna Irska i Rumunija su odigrale bez golova (0:0). U ranije odigranom susretu, Mađarska je ostvarila pobjedu minimalnim rezultatom u Finskoj.