14/06/2015 |  20:15 | Autor: RTRS

Runi donio trijumf Englezima u Ljubljani

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je Sloveniju u Ljubljani rezultatom 3:2 u meču petog kola E grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine.

Domaći su u sjajnoj utakmici prvi stigli do vođstva golom Novakovića u 38. minutu, da bi Vilšer golovima u 57. i 74. minutu donio preokret gostima. Pečnik je u 84. minutu donio izjednačenje Slovencima, ali je Runi ipak donio pobjedu Engleskoj dva minuta kasnije.  U drugom meču iste grupe Estonija je sa 2:0 bila bolja od San Marina.

Austrija je u grupi G slavila u Rusiji sa 1:0, dok su u istoj grupi Lihtenštajn i Moldavija odigrali bez pobjednika 1:1.

U posljednjoj utakmici odigranoj u terminu od 18 časova, Ukrajina je slavila protiv Luksemburga sa 3:0.