30/07/2015 |  22:52 | Autor: RTRS

Vojvodina deklasirala Sampdoriju u Torinu (VIDEO)

Fudbaleri Vojvodine savladali su u Torinu Sampdoriju rezultatom 4:0 u prvom meču treće runde kvalifikacija za Ligu Evrope.
Fudbaleri Vojvodine (FOTO: Tanjug/Jaroslav Pap) -
Fudbaleri Vojvodine (FOTO: Tanjug/Jaroslav Pap)

Novosađani su odigrali sjajnu utakmicu, dominirali tokom čitavog susreta i na kraju sasvim zasluženo došli na korak do plasmana u narednu fazu takmičenja.

Već u četvrtom minutu utakmice Vojvodina je povela golom kapitena Ivanića, koji se sjajno oslobodio svog čuvara i preziznim udarcem pogodio mrežu Đenovljana. U 31. minutu klub sa "Karađorđa" mogao je duplirati prednost, ali je udarac Stanisavljevića zaustavila prečka.

Do kraj poluvremena rezultat se nije mijenjao, a već u 49. minutu "Lale" stižu do 2:0. Udarac Ožegovića odbranio je Vivijano, da bi na loptu natrčao Stanisavljević i duplirao prednost Vojvodine. Osam minuta kasnije Ožegović koristi dubinsku loptu i lobuju čuvara mreže Sampdorije za 3:0. Isti igrač u 91. minutu sjajnim golom lijevom nogom postavlja konačnih 4:0.

Revanš susret odigraće se za sedam dana u Novom Sadu na stadionu "Karađorđe".