26/05/2016 |  16:16 | Autor: B92

Đoković u trećem kolu Rolan Garosa

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pobjedom nad Stivom Darsisom sa 7:5, 6:3, 6:4.
Novak Đoković - Foto: AP
Novak ĐokovićFoto: AP

Đoković je u prvom kolu lako izašao na kraj sa Јen-Hsun Luom, dok je Darsis maksimalnim rezultatom izbacio Marsela Ilhana.

Novak je bio izuzetno nervozan – često je gestikulirao poslije loših udaraca, komentarisao sebi u bradu i jednom prilikom udario reketom u mrežu.

Odlično je počeo susret, već na startu je napravio brejk, ali je ispustio prednost dva gema kasnije, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. Darsis je čak imao i šansu za brejk pri rezultatu 4:4, prije nego što je Srbin dobro odservirao i novim brejkom uzeo set.

Mnogo opuštenije ušao je u nastavak, ekspresno dobio drugi dio igre i u trećem setu poveo 2:0. Uslijedio je preokret Belgijanca, ali je njegova dobra igra bila kratkotrajna i Đoković mu je ponovo oduzeo servis, a onda i rutinski priveo meč kraju.

Pobjednik ovog meča u trećoj rundi igraće sa pobjednikom susreta Aljaž Bedene – Pablo Karenjo-Busta.