26/06/2016 |  20:05 | Autor: B92

Nijemci razbili Slovake za četvrtfinale!

Fudbalska reprezentacija Njemačke plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva ubjedljivom pobjedom protiv Slovačke – 3:0.

Ekipa Јoakima Leva, koja u prvoj fazi nije blistala, zaigrala je u skladu sa svojim mogućnostima i nije ostavila Slovačkoj ni promil šanse.

Od početka do kraja utakmice Nijemci su dominirali i ovom partijom su istakli kandidaturu za najviši plasman u Francuskoj.

Mrežu Slovačke načeo je Boateng već u osmom minuutu, a šest minuta kasnije golman Kozačik je odbranio penal Mesutu Ezilu. To međutim nije poremetilo Nijemce, pošto je Mario Gomes duplirao prednost u 43. minutu.

Konačan rezultat postavio je Јulijan Draksler u 63. minutu, a u posljednjoj četvrtini utakmice Nijemci su poštedjeli rivala.

Ovo je treće uzastopno Evropsko prvenstvo na kojem Nijemci dolaze do četvrtfimala, a u borbi za polufinale igraće protiv pobjednika duela Španija – Italija.