22/07/2016 |  21:23 | Autor: RTRS

Šangaj- Borusija ubjedljiva protiv M.Јunajteda

Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su Mančester junajted u Šangaju sa 4:1, na Internacionalnom kupu šampiona.

Prvi gol na utakmici postignut je u 20. minutu, kada je Gonzalo Kastro pogodio za vođstvo Borusije od 1:0. Nakon toga, njemački tim je poveo sa 2:0 i to sa bijele tačke, preko Obamejanga. U 57. minutu viđen je najljepši detalj na utakmici. Mladi Dembele napravio je pometnju odbrani Јunajteda, potom sjajno pogodio za 3:0. Samo dva minuta potom, vrlo lijepu akciju Mančestera krunisao je Mkitarjan, koji je postigao svoj prvi gol za Јunajted, i to protiv bivšeg kluba. Konačan rezultat utakmice postavio je Gonzalo Kastro.

Navijači Borusije imaju puno više razloga za optimizam, jer su igrali bez Gecea, Širlea i Rojsa, sa druge strane Murinjo je u timu imao Mkitarijana, ali nije bilo Ibrahimovića, Runija i Smolinga.