02/12/2016 |  21:29 ⇒ 21:32 | Autor: RTRS

Žalgiris porazio Zvezdu u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Žalgirisa u desetom kolu Evrolige – 88:79 (44:42).
Žalgiris porazio Zvezdu u Pioniru (Foto: StarSport) -
Žalgiris porazio Zvezdu u Pioniru (Foto: StarSport)

Srpski i regionalni šampion pretrpio je šesti poraz u najelitinijem takmičenju, dok je litvanski predstavnik stigao do četvrtog trijumfa, prvog na gostujućim parketima.

Crveno-bijeli su loše ušli u meč, gosti su već poslije nekoliko minuta igre imali gotovo dvocifrenu prednost, ali su Marko Simonović i Milko Bjelica uspjeli da naprave preokret sjajnom serijom (10:0), pa je domaćin na odmor otišao s prednošću od dva poena.

Ipak, u trećoj četvrtini čvršća igra Žalgirisa donosi egal pred oslučujuću dionicu. Tamo se igra domaćeg tima gotovo u potpunosti raspala.

Žalgiris je tu četvrtinu riješio sa devet poena u svoju korist te tako upisao prvu pobjedu u gostima.

Izvor: Agencije