10/01/2017 |  21:29 ⇒ 21:30 | Autor: RTRS

Košarkašice Orlova odbranile titulu u Kupu Republike Srpske

Košarkašice Orlova odbranile su titulu u Kupu Republike Srpske. U finalnoj utakmici odigranoj u Banjaluci, Orlovi su savladali Mladi Krajišnik 73:61.
Košarka - Foto: ilustracija
KošarkaFoto: ilustracija

Po drugi put u klupskoj istoriji, košarkašice "Orlova" su osvojile Kup Republike Srpske.

U reprizi prošlogodišnjeg finala, "Orlovi" su ponovo nadigrali gradskog rivala, Mladi Krajišnik, a kada se sve sagleda p otpuno zasluženo. U prvom poluvremenu viđena je izjednačena borba, a Mladi Krajišnik je na odmor otišao sa poenom prenosti 29:28.

Košarkašice Orlova su se razigrale u drugom poluvremenu, u trećoj četvrtini stekle 15 poena prednosti, a stečenu prednost rutinski sačuvale do kraja kada je rezultat glasio 73:61.

Mladi Krajišnik ostaje naš daleko najtorfejniji klub, a samo u Kupu Republike Srpske "malene" imaju 19 trofeja.

Pred početak finalne utakmice povelju za ostvarene rezultate u košarci dobila je Saša Čađo, a nagradu umjesto reprezentativke Srbije preuzela je njena sestra.