16/01/2017 |  08:41 ⇒ 08:55 | Autor: RTRS

Јankovićeva se domogla drugog kola AO

Јelena Јanković je savladala Lauru Zigmund sa 2:1 (6:1, 1:6, 6:4) i plasirala se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije. Naredna protivnica srpske teniserke je još jedna Njemica, Јulija Gergeš.
Јelena Јanković - Foto: Getty Images
Јelena ЈankovićFoto: Getty Images

Dva različita izdanja Јankovićeve. Јelena je nakon ubjedljivo dobijenog seta dozvolila protivnici da uzvrati istom mjerom. Ipak, u trećem setu je uspjela da se vrati i plasira se u narednu rudu takmičenja gdje je očekuje duel sa još jednom njemačkom teniserkom, Јulijom Gergeš. Maratonski meč je trajao dva sata i 39 minuta igre.

Velika borba za svaki poen od samog starta meča. Iako to rezultat ne govori ali teniserke se nisu lako predavale. U prvom setu Јelena je dozvolila protivnici da osvoji samo jedan gem, a set je trajao skoro 40 minuta.