23/01/2017 |  08:20 | Autor: RTRS

Krka srušila Cedevitu

Košarkaši Krke pobijedili su sinoć u Novom Mestu Cedevitu sa 90:86 (19:27, 31:17, 26:16, 14:26) u posljednjoj utakmici 19. kola Јadranske lige.
ABA liga i Evroliga - Foto: Screenshot
ABA liga i EvroligaFoto: Screenshot

Utakmica u Novom Mestu bila je prilično dinamična i neizvjesna s dosta preokreta i neizvjesnom završnicom. Cedevita je dobro počela utakmicu, u finišu prve četvrtine imala je dvocifrenu prednost, ali je Krka sjajnom igrom u nastavku stigla do preokreta i potom u posljednju dionicu ušla sa 16 poena prednosti 76:60.

Djelovalo je da će Krka lako privesti meč kraju, ali prije svega lošom igrom u napadu dopustila je Cedeviti da se vrati i potom uđe u neizvjesnu i penal završnicu u kojoj je ipak uspjela da sačuva prednost.

Krku je do trijumfa predvodio Marko Luković sa 24 poena i sedam skokova, dok je Matic Rebec postigao 17.

S druge strane, u ekipi Cedevite najefikasniji je bio Rajan Boutrajt sa 22 poena, dok je Luka Babić postigao 13.

Cedevita je treća sa 13 pobjeda i šest poraza, dok je Krka 12. sa obrnutim učinkom.