24/02/2017 |  09:01 | Autor: RTRS

Voriorsi ubacili 50 poena u trećoj četvrtini!

Košarkaši Golden Stejta odigrali su jednu od najboljih četvrtina u istoriji NBA lige u kojoj su ubacili čak 50 poena!
Kevin Durent - Foto: Getty Images
Kevin DurentFoto: Getty Images

Voriorsi su u prvom meču poslije Ol-star vikenda savladali Los Anđeles Kliperse sa 123:113 i ponovo se potrudili da se upišu u istoriju rekorda.

Posljednji put nešto tako uradili su Los Anđeles Lejkersi, koji su u martu 2014. protiv Niksa postigli jedan poen više.

Međutim, nije se činilo da će noć biti tako dobra za ekipu Stiva Kera – Klipersi su dobili drugu četvrtinu sa ubjedljivih 37:18, imali 12 poena prednosti na poluvremenu, ali je u trećih 12 minuta došlo do eksplozije Ratnika.

Uz postignutih 50, protivniku su dozvolili 26 i riješili pitanje pobjednika, za 48. trijumf u sezoni (9 poraza).

Predvodio ih je Kevin Durent 25 poena, 15 skokova i 7 asistencija, Stef Kari je dodao 35 poena (10-16 iz igre, 6-10 trojke) i 8 uhvaćenih lopti, dok je Klej Tompson završio sa 18 poena.

S druge strane, u redovima Klipersa koji sada imaju skor 35-22, Kroford i Rivers imali su po 19 poena, dva više od DŽordana.