17/03/2017 |  08:45 ⇒ 09:20 | Autor: RTRS

Јokić ponovo briljirao, novi tripl-dabl (VIDEO)

Denver Nagetsi sve su bliži plasmanu u plej-of, naročito poslije pobjede nad Klipersima 129:114, a ponovo je briljirao Nikola Јokić, koji se pridružio Raselu Vestbruku i Marku Gasolu sa novim tripl dabl ostvarenjem.

Nagetsi su od početka imali prednost protiv gostiju iz Los Anđelesa, koja je neprekidno rasla. Pred posljednju četvrtinu imali su plus 23 i samo opuštanje u posljednjih 12 minuta spasilo je goste teže katastrofe.

Јokić je imao učinak od 17 poena (7/12 šut iz igre), 14 skokova i 11 asistencija. Vil Barton je bio najefikasniji sa 35 poena, Geri Heris je postigao 20, dok su Mejsonu Plamliju falile svega četiri asistencije za tripl dabl.

Na drugoj strani DŽej DŽej Redik postigao je 22 poena, dok je Kris Pol imao 18 pogodaka i 14 asistencija. Јokiću je ovo peti tripl dabl u sezoni, a Denveru 33. pobjeda, kojom drži osmo mjesto na Zapadu.

Košarakaši Klivlenda pobjedili su Јutu sa 91:83, a najzaslužniji za taj trijumf bio je Lebron DŽejms sa 33 poena, 10 skokova i šest asistencija.

Kevin Lav je igrao prvi put od operacije kolena prošlog mjeseca, na parketu je proveo 19 minuta i postigao je deset poena. Kajri Irving je postigao 21 poen, ali nije ulazio u igru u poslednjoj dionici zbog problema s levim koljenom.

U ekipi Јute najbolji je bio Rudi Gober sa 20 poena i 18 uhvaćenih lopti.

Rasel Vestbruk je prošle noći upisao svoj 34. "tripl-dabl" u sezoni i vodio je Oklahomu do pobede protiv Toronta sa 123:102.

Vestbruk je utakmicu završio sa 24 poena, 16 asistencija i deset skokova.

Najefikasniji u ekipi Toronta bio je Demar Derozan sa 22 poena, dok je Serž Ibaka svom bivšem klubu ubacio 10 poena.

Košarkaši Memfisa slavili su protiv Atlante sa 103:91.

Majk Konli je postigao 22 poena, dok je Mark Gasol dodao 18 poena uz po deset skokova i asistencija. U redovima Atlante najbolji je bio Tim Hardevej sa 18 poena.

Bruklin je pobjedio Njujork sa 121:110, što je druga pobeda Netsa nad tim klubom u samo pet dana. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bruk Lopes sa 24 poena, dok je Rondi Holis-DŽeferson dodao 20 uz 10 skokova.

Košarkaši Golden stejta su savladali Orlando sa 122:92.

Klej Tompson je postigao 29 poena, a najbolje ga je pratio Stef Kari sa 25. Elfrid Pejton je bio najefikasniji u poraženom timu sa 13 poena, Evan Furnije je dodao poen manje, dok je Nikola Vučević postigao 10.

Izvor: sportklub, RTS