24/03/2017 |  18:14 ⇒ 18:15 | Autor: RTRS

Majami- Raonić lako zaustavio Troickog

Viktor Troicki završio je učešće na Mastersu u Majamiju porazom u drugom kolu od Miloša Raonića u dva seta – 6:4, 7:5.
Viktor Troicki  (Foto:vesti-online.com) -
Viktor Troicki (Foto:vesti-online.com)

Bio je ovo peti međusobni duel Srbina i Kanađanina, a momak rodom iz Podgorice sada vodi 4:1 u pobjedama.

Početak meča donio je izjednačenu i sigurnu igru na obje strane, ali je Raonić iskoristio prvi pad u igri Troickog i stigao do brejka – koji je nedugo zatim pretvorio i u prednost u setovima.

Poslije sigurnog gema Viktora na startu drugog dijela igre kiša je prekinula meč, ali je on nastavljen poslije nešto manje od pola časa pauze.

Nastavilo se u istom ritmu, a ponovo je Miloš prvi uspio da rivalu oduzme servis. Ipak, Viktor je ovoga puta uzvratio i uveo set u neizvjesnu završnicu.

Međutim, ponovo je došlo do neobjašnjivog pada, kada je Troicki ispustio prednost od 40:0, a Raonić još jednom nije propustio priliku da to kazni i upiše trijumf.

Raonić će u narednoj rundi igrati sa pobjednikom meča Miša Zverev – DŽered Donaldson.

Troicki je bio posljednji predstavnik Srbije na Mastersu na Floridi, pošto Novak Đoković zbog povrede ne brani titulu, dok su Јelena Јanković i Dušan Lajović takođe eliminisani.