27/04/2017 |  08:51 ⇒ 08:58 | Autor: RTRS

Real pobijedio i izjednačio se sa Barsom

Fudbaleri Real Madrida savladali su Deportivo u La Korunji sa ubjedljivih 6:2, u posljednjem meču 34. kola Primere koji je juče odigran.

Trener Reala Zinedin Zidan napravio je čak devet promjena u odnosu na "El Klasiko", nije bilo ni Kristijana Ronalda, ali to nije smetalo Kraljevskom klubu.

Goleadu je već u prvom minutu najavio Alvaro Morata – Isko mu je doturio loptu, on je šutirao iskosa sa desne strane u bliži ugao i savladao golmana Luksa, koji je morao bolje da reaguje.

Real je nastavio da napada, a u 14. minutu Hames Rodriges je nastavio golgetersku seriju, kada je rutinski završio napad koji je povukao, a u kojem mu je asistirao Lukas Vaskes.

Andone je u finišu prvog poluvremena vratio domaćina u igru, ali je Vaskes nekoliko minuta kasnije pogodio za 3:1 na pauzi i tada je duel praktično riješen.

Drugi dio igre donio je identičnu sliku na terenu u La Korunji – momci u bijelim dresovima su napadali, igrali otvoreno i lagano dolazili do pogodaka. Domaćin im je pomagao jednako otvorenom igrom, pa su Hames još jednom i Isko povisili na 5:1.

Hoselu je smanjio rezultat pred kraj, a konačan rezultat postavio je Kasemiro drugim uzastopnim pogotkom.

Poslije ovog trijumfa Zidanova ekipa izjednačila se sa Barselonom na vrhu tabele, ali ima meč manje.