18/05/2017 |  21:07 ⇒ 21:43 | Autor: RTRS

Pobjeda Partizana u posljednjem sekundu nad Zvezdom

Košarkašima Partizana pripala je pobjeda nad Crvenom Zvezdom u derbiju devetog kola Superlige Srbije u hali Aleksandar Nikolić, rezultatom 78:77.

Košom Novice Veličkovića u posljednjem sekundu utakmice, Partizan je došao do velike pobjede nad gradskim rivalom u  256. vječitom derbiju u istoriji, a 141. u državnom prvenstvu.

Partizan je uspješniji sa 140 trijumfa, naspram 111 slavlja Zvezde, uz pet neriješenih.

Prvih deset minuta košarke obilježio je i manji incident jer su "Grobari" gađali "Delije" jajima, ali nije bilo većih problema.

Crno-bijele su do pobjede predvodili Veličković i Vilijam Hečer sa po 16 poena, dok su Mihailo Andrić i Stefan Birčević dali po 12.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio Marko Simonović sa 20 poena, 13 je postigao Marko Gudurić, a 10 je dao Nejtan Volters.

Zvezda i Partizan nalaze se na deobi prvog mjesta sa po osam pobjeda i jednim porazom.

Zvezda je konstatno tokom cijelog meča bila u prednosti.

Maksimalna razlika bila je 13 poena u prvom poluvremenu, da bi u drugom ona iznosila 12 - 62:50.

U drugoj utakmici Super lige Srbije, Dinamik je u Subotici pobijedio Spartak sa 83:73.

Ekipu Miroslava Nikolića do pobjede predvodio Kimani Frend sa 20 poena, dok se u ekipi Spartaka istakao Ivan Јelenić sa 15.

Dinamik je četvrti na tabeli Super lige, a četiri trijumfa i pet poraza, dok je Spartak na deobi posljednjeg, osmog mjesta sa samo jednom pobjedom iz devet utakmica.