29/05/2017 |  17:07 | Autor: RTRS

Nadal lako do drugog kola RG

Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobjedom nad Benoom Perom u tri seta, 6:1, 6:4, 6:1.
Rafael Nadal - Foto: Getty Images
Rafael NadalFoto: Getty Images

Španac će se u narednoj rundi sastati sa Holanđaninom Robinom Haseom koji je maksimalnim rezultatom izbacio Aleksa Di Minaura.

Četvrti teniser planete sigurno je otvorio meč i poslije samo 25 minuta igre dobio prvi set. Tokom drugog viđena je poprilično ujednačena igra, a Francuz je bio taj koji je stigao do osjetnije razlike.

Per je poveo sa 3:1 i činilo se da će meč krenuti u drugom pravcu. Međutim od tada je uslijedila furiozna igra "Kralja šljake" koji je do kraja duela dopustio 45. teniseru svijeta samo dva gema.

Drugi set je dobio sa 6:4, dok je treći riješio u svoju korist sa ubjedljivih 6:1.

Plasman u drugo kolo obezbijedili su i srpski teniseri Novak Đoković i Viktor Troicki, dok je Јanko Tipsarević eliminisan.