29/05/2017 |  18:32 | Autor: RTRS

RG- Raonić i Gofan ubjedljivi na startu

Miloš Raonić savladao je Stiva Darsisa sa 3:0 u setovima, dok je istim rezultatom David Gofan bio bolji od Pol-Anri Matjua u prvom kolu Rolan Garosa.
Miloš Raonić - Foto: Getty Images
Miloš RaonićFoto: Getty Images

Kanađanin je u svakom od setova pravio makar po jedan brejk, pritom ne dozvolivši nijednu šansu protivniku da se vrati u meč. Po setovima je slavio 6:3, 6:4, 6:2.

Sa druge strane, Belgijanac je sa tri puta po 6:2 trijumfovao protiv 120. igrača planete i poslije samo sat i 52 minuta igre plasirao se u drugo kolo.

Raonić će se u borbi za treću rundu sastati sa boljim iz susreta Rožerio Dutra Da Silva - Mihail Јužni, dok će Gofan igrati sa Sergejim Stahovskim koji u tri seta pobijedio Јen-Sun Lua.

Od ostalih mečeva, Јirži Veseli je savladao DŽeka Soka (3:0), Aljaž Bedene je bio bolji od Rajan Herison (3:1), pobijedio je i Roberto Bautista-Agut koji je u četiri seta savladao DŽona Milmana.

Veseli će se sastati upravo sa Bedeneom, dok je Agut igrati protiv Kukuškina koji je u tri seta pobijedio Tenisa Sandgrena.