08/08/2017 |  22:45 ⇒ 22:47 | Autor: RTRS

Real Madrid osvojio Super kup Evrope

Real Madrid je savladao ekipu Mančester junajteda sa 2:1 i tako osvojio Super kup Evrope.

Izabranici Zinedina Zidana tokom većeg dijela meča bili su bolji protivnik, dok je ekipa Žozea Murinja igrala u intervalima.

Madriđani su do gola prednosti stigli u 24. minutu kada je iz kontroverzne situacije pogotak dao Kazemiro. Naime, Brazilac se nalazio u malom ofsajdu poslije lopte koju je poslao Dani Karvahal.

Ipak, sudije to nisu vidjele pa je "Kraljevski klub" poveo sa 1:0. Do kraja poluvremena rezultat na semaforu se nije mijenjao.

U nastavku meča vidjeli smo još veću borbu, a prvi do gola ponovo su stigli igrači Reala. Bejl i Isko su odlično odigrali dupli pas, a potom je Španac lako savladao De Heu.

Ubrzo je uslijedio odgovor Mančester Јunajteda, koji preko Lukakua dolazi do 2:1. Golu je prethodio sjajan šut Matića, poslije čega se lopta odbila do Belgijanca koji je smanjio rezultat.

Međutim, do kraja meča nije bilo promene na semaforu, pa je ekipa Real Madrida osvojila Super kup Evrope!

Nemanja Matić odigrao je svih 90 minuta i pružio je dobru partiju u prvom zvaničnom meču za Mančester