16/08/2017 |  18:54 ⇒ 18:55 | Autor: RTRS

Kadeti Srbije u polufinalu EP, pobijeđena "Crvena furija"

Kadetska reprezentacija Srbije savladala je Španiju sa 82:73 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.
Kadetska reprezentacija Srbije (foto:/kss) -
Kadetska reprezentacija Srbije (foto:/kss)

Izabranici Slobodan Klipe od starta meča su nametnuli svoj ritam, na koji "Crvena furija" nije imala odgovor.

Poslije prve četvrtine rezultat je glasio 20:11 i od tog trenutka, pitanje pobjednika se nije dovodilo u pitanje.

Na poluvremenu rezultat je glasio 39:33, a onda je u trećoj četvrtini uslijedila odlična igra srpskih mladih košarkaša. Srbija dinicu dobija sa 26:15 i tako praktično rješava pitanje pobjednika.

Prednost je u četvrtoj četvrtini išla i na +20, ali su Španci do kraja utakmice uspjeli da smanje rezultat.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Stevan Karapandžić sa 24 poena, a uz to je imao i pet skokova i pet asistencija.

Kod Španije, bolji od ostalih bio je Giljerme Dike sa 20 poena.

Srbija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Litvanija – Crna Gora koji je na programu od 20.30.

Prolaz u polufinale obezbijedila je i Hrvatska koja je sa 71:69 pobijedila reprezentaciju Letonije.