14/09/2017 |  10:38 ⇒ 23:17 | Autor: RTRS

LE: Zvezda i Partizan startovali remijima! (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su neriješen meč protiv BATE Borisova u prvom kolu gupne faze Lige Evrope 1:1 (0:0).

Gol za crveno-bijele postigao je Nemanja Radonjić u 54. minuti, da bi Nikolaj Signevič izjednačio je u 72. minutu.

Gosti su bolje započeli meč i prijetili Milanu Borjanu, a najbolju priliku propustio je Mirko Ivanić u 11. minutu, da bi se poslije toga Zvezda probudila i uglavnom preko Boaćija pokušavala da dođe do gola.

U nastavku meča, crveno-bijeli su bili opasniji i do gola došli u 54. minutu.

Poslije lijepe akcije u kojoj je Mičel Donald proigrao Slavoljuba Srnića, koji je oštro ubacio loptu u peterac, a na nju je natrčao Radonjić i savladao gostujućeg golmana.

Crveno-bijeli su napadali poslije toga i imali velike šanse preko Srnića i Radonjića, a BATE je nakon toga ponovo pogodio prečku.

Signevič je u 72. minutu iskoristio dobar centaršut sa desne strane i savladao Milana Borjana pošto je ostao sam u petercu.

Zvezdini fudbaleri su u finišu utakmice pokušavali da steknu novu prednost i pobjede, ali nisu imali većih prilika.

Utakmica je prošla bez incidenata pred 40.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić", od čega nekoliko desetina gostujućih pristalica.

Crvena zvezda će u sljedećem kolu igrati protiv Kelna u Njemačkoj 28. septembra.

Ekipa Partizana odigrala je neriješeno 1:1 na gostovanju u Bernu protiv Јang Bojsa u prvom kolu grupe B Lige Evropa.

Izabranici Miroslava Đukića odigrali su odličan meč u Švajcarskoj i potpuno zasluženo se vraćaju u Beograd sa jednim bodom.

Crno-bijeli došli su do vođstva u 11. minutu kada je Marko Јanković poslao loptu iza leđa golmana Van Bolmosa.

Partizan remijem u LE

Nije se dugo čekalo do izjednačenja, pošto je već u 14. minutu Fasnaht savladao Vladimira Stojkovića.

Vladimir Stojković bio je odličan u više navrata i može se reći da velike zasluge za ovaj bod pripadaju reprezentativcu Srbije.

U drugom meču grupe B, Dinamo Kijev je sa 3:1 savladao Skenderbeg.

Vidjeli smo zaista dobru partiju od crno-bijelih, pogotovo u drugom poluvremenu. Međutim, na kraju je podjela bodova nekako bila najpravilnija, pošto su obe ekipe imale prilike.

Potrebno je istaći i glavnog sudiju Rumunu Ištvana Kovača koji je više puta donosio sumnjive odluke. Partizan je možda bio oštećen i za penal u 55. minutu kada je Zoran Tošić bio oboren unutar 16 metara.

Ipak, zbog "simuliranja" dobio je žuti karton. Nije to jedina situacija, bilo ih je više, ali na kraju će se ispostaviti da te sumnjive odluke nisu uticale na konačan rezultat.

Crno-bijeli u narednom kolu dočekuju Dinamo Kijev (28.09 u 21.05).