23/09/2017 |  11:33 | Autor: RTRS

Mandićevoj srebro na Gran priju u Maroku

Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić osvojila je srebrnu medalju na Gran pri turniru G4 kategorije u Maroku.
Milica Mandić - Foto: Beta
Milica MandićFoto: Beta

Mandićeva, koja je i olimpijski i svjetski šampion, osvojila je bitna 24 poena za olimpijsku listu u trci za Ljetne olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

U kategoriji "plus 67 kilograma" Mandićeva je u finalu izgubila 7:1 od bivšeg svjetskog šampiona Bjanke Valden iz Velike Britanije, prenose beogradski mediji.

"Srećna sam zbog osvajanja medalje, pogotovo zbog pobede u polufinalu nad olimpijskom prvakinjom iz Rija /Zeng Šujin/. Ovo je za mene veliki korak napred, jer sam posle povreda uspela da se vratim i da osvojim medalju", izjavila je Mandićeva.

Milici Mandić je ovo prvi turnir poslije Svjetskog prvenstva u Koreji gdje je osvojila zlatnu medalju.