24/09/2017 |  18:11 | Autor: RTRS

DŽumhur osvojio prvi ATP turnir u karijeri

DŽumhur osvojio prvi ATP turnir u karijeri savladavši Fonjinija u Sankt Peterburgu
Damir DŽumhur -
Damir DŽumhur

Damir DŽumhur je slavio u finalu ATP 250 turnira u Sankt Peterburgu nad Fabijom Fonjinijem rezultatom 2:1 u setovima i na taj način osvojio prvu ATP titulu u karijeri.

Početak susreta nije bio obećavajući za DŽumhura. Fonjini je napravio brejkk već u trećem gemu i zadržao ga do kraja seta kojeg je riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu Damir je došao prvi do brejka kada je u petom gemu poveo rezultatom 3:2. Ali, Fonjini je odmah uzvratio ribrejkom i izjednačio na 3:3.

U devetom gemu DŽumhur je ponovo došao do brejka, te ga potom potvrdio za 6:4 i odveo meč u odlučujući treći set.

Odmah u prvom gemu trećeg seta DŽumhur je napravio brejk, te ubrzo poveo rezultatom 2:0.

Do kraja seta Damir je napravio još jedan brejk i to u sedmom gemu za 5:2, te je potom bio siguran na svoj servis za konačnih 3:6, 6:4, 6:2.

DŽumhur je osvojio svoju prvu titulu u drugom ATP finalu u karijeri, dok je Fonjini ostao na pet ATP titula iz 15 finala.

Uz 250 bodova DŽumhur je osvojio i 178.480 dolara, a od ponedjeljka će na najnovijoj ATP listi zauzimati 40. mjesto.

Izvor: Kliks