06/12/2017 |  16:58 ⇒ 22:47 | Autor: RTRS

Srbija neriješeno sa Holandijom

Rukometašice Srbije odigrale su neriješeno sa Holandijom, rezultatom 27:27.
Rukomet: Srbija - Holandija (Foto:StarSport) -
Rukomet: Srbija - Holandija (Foto:StarSport)

U meču četvrtog kola Grupe D na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj, reprezentativke Srbije odigrale su odličnu utakmicu protiv odličnih Holanđanki.

6. Kina 3 0 0 3 57:114 0

Izabranice selektora Obradovića imale su +3 (27:24) na pet minuta do kraja meča, međutim nisu uspjele da postignu gol do kraja meča.

Na golu Srbije briljirala je Čolićeva, koja nije uspjela u posljednjem napadu da spriječi Holanđanke da dođu do izjednačenja.

Srbija je postigla gol u posljednjem napadu, ali su dosuđeni koraci, pa je gol poništen.

Rukometašice su odlično krenule meč i već poslije 15 minuta igre imale prednost od 9:7. Međutim, tada je došlo do manjeg pada koncetracije, što su vicešampionske svijeta i Evrope iskoristile.

Holandija je povela sa 15:13, ali onda se probudila Andrea Lekić, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 15:15.

U drugom poluvremenu viđena je žestoka igra na obje strane. Srpske rukometašice su pokazale da se ne plaše velikog protivnika, što se vidjelo i u rezultatu.

Srpkinje su imale konstatnu prednost, a činilo se da će doći i do pobjede na samo pet minuta do kraja meča. Srbija je tada vodila sa 27:24, međutim tada su stale u napadu.

U odbrani je briljirala Čolićeva, ali u napadu nije bilo rješenja. Dosta su uticale i sudije čestim isključenjima Srpkinja, ali su one ipak uspijevale da postignu gol u takvim situacijama.

Na kraju, i neriješen rezultat je od velikog je značaja za srpski tim. Djevojke su pokazale da mogu sa svima da igraju, samo im je falilo malo sreće u završnicama.