Јokić u ritmu za Denverovu treću u nizu, Teodosić podbacio

Prethodne noći na parketima NBA lige igrala su, osim Bogdanovića, i preostala trojica srpskih internacionalaca u najjačoj ligi svijeta.
Nikola Јokić - Foto: TANЈUG
Nikola ЈokićFoto: TANЈUG

Nikola Јokić nastavio je u istom ritmu, odigravši novi sjajan meč u novoj pobjedi Denver Nagetsa – ovoga puta nad Šarlot Hornetsima – 121:104.

Јoka je za 32 minuta dao 15 poena (3/7 za dva, 2/4 za tri), 16 uhvaćenih lopti, sedam asistencija i dveij ukradene lopte.

Najefikasniji kod domaćina bio je Geri Heris sa 27 poena, Vil Barton i DŽamal Mari su dali po 18 poena.

Dvocifren učinak imala su i trojica rezervista – Emanuel Mudiaj ubacio je 12, Trej Lajls 11, a Derel Artur 10 poena.

Kod gostiju je najraspoloženiji bio Kemba Voker sa 20 poena, Dvajt Hauard imao je poen manje, a Nikola Batum 15 poena.

Nagetsi su zabilježili treći trijumf u nizu pa sa skorom 29-25 zauzimaju šesto mjesto na Zapadu, dok Hornetsi imaju učinak od 23-30 i deseti su na Istoku.

S druge strane, LA Klipersi su u dramatičnom finišu uspjeli da stignu do preokreta nad Dalas Meveriksima, ali bez značajnijeg učinka Miloša Teodosića, odnosno Bobana Marjanovića – 104:101.

Teo je za 21 minut u igri imao tek tri poena (0/1 za dva, 1/5 za tri), šest asistencija i dvije uhaćene lopte, dok je Bobi tek dobio tridesetak sekundi u posljednjem minutu u želji Doka Riversa da gostima oteža izvođenje auta.

Blistao je povratnik Danilo Galinari sa 28 poena, Heris sa 19, a Lu Vilijams imao je 15 poena.

Meverikse je predvodio Vesli Metjuz sa 23 poena , dok je rezervista Devin Heris imao 16 poena.

Dvoicfren učinak ostvarili su još DŽej-DŽej Barea, Denis Smit junior i Dirk Novicki sa po 12 poena, s tim da je legendarni Nijemac postao tek šesti igrač u istoriji lige sa 50.000 minuta u igri.

Klipersi su i dalje deveti na Zapadu sa 27 pobjeda i 25 poraza, a Meveriksi posljednji poslije 37 neuspjeha, pored 17 trijumfa.

Izvor: Agencije