09/02/2018 |  21:02 | Autor: RTRS

EL: Zvezdina stotka protiv Milana u Beogradu!

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Armani iz Milana sa 100:89 u 22. kolu Evrolige.

Izabranici Dušana Alimpijevića stigli su do devete pobjede u Evroligi, dok je klub iz Italije pretrpio 15. poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Lesor (10sk) i Јanković sa 15 poena, dok je Ročesti ostvario učinak od 14 poena i devet asistencija.

Kod gostiju istakao se Kuzminskas sa 17 poena, dok je 15 postigao Vladimir Micov.

Kao što je očekivano na početku meča gledali smo brzu košarku, a u istom ritmu se igralo i u nastavku duela.

Tokom prve dionice ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a poslije deset minuta igre Zvezda je vodila sa 23:20.

U drugoj četvrtini aktuelni šampion Srbije i regiona uspio je da se odlijepi na preko deset poena, ali su Gaudlok, Tiodor i Micov vratili Armani na pristojan zaostatak.

Za Zvezdu odlično poluvrijeme su odigrali Ročesti i Dangubić, dok je dobru podršku dao i Matijas Lesor sa čak pet ofanzinih skokova u ovom dijelu meča.

Poslije 20 minuta igre crveno-bijeli imali su +5, 50:45.

Tokom trećeg kvartala igre gledali smo preslikanu igru kao u prve dvije četvrtine. Zvezda je kontrolisala ritam meča, a Armani je stalno bio na zaostatku od 5-12 poena.

Zvezda je otpor Milana slomila u posljednjih pet minuta utakmice i na kraju zasluženo došla do devete pobjede u Evroligi.