15/04/2018 |  09:14 | Autor: B92

NBA plej-of: Ubjedljiv start Voriorsa (VIDEO)

Aktuelni šampion Golden Stejt Voriors ubjedljivo je slavio protiv San Antonija u prvoj utakmici plej-of NBA – 113:92.
Košarkaši Golden Stejta - Foto: Getty Images
Košarkaši Golden StejtaFoto: Getty Images

Voriorsi su od samog starta postavili tempo i držali kontrolu tokom cijelog meča.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Klej Tompson sa 27 poena, dok je Kevin Durent upisao 24 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Kod San Antonija se istakao Rudi Gej sa 15 poena.

U zanimljivom meču Toronto je pred svojim navijačima bio bolji od Vašingtona sa 114:106.

Domaćini su bolje započeli meč, ali su Vizardsi sredinom druge dionice preokrenuli. Vizardsi su imali prednost na poluvremenu 59:55, ali su Reptorsi preuzeli kontrolu i u posljednjem kvartalu stekli dvocifrenu prednost.

Serž Ibaka je predvodio Toronto sa 23 poena, dok je u poraženom sastavu žon Vol je bio najefikasniji sa 23 poena i imao je 15 asistencija i četiri ukradene lopte.

U prvoj utakmici četvrtfinala Zapadne konferencije Nju Orleans Pelikansi su savladali Portland sa 97:95.

Pelikansi su u gostima bolje započeli meč i imali prednost od 19 poena, ali su domaćini u završnici posljednje dionice istopili prednost rivala i imali poena zaostatka.

Međutim, nisu uspjeli da realzuju napade za preokret i Pelikansi su ovom pobjedom omogućili prednost domaćeg terena.

U četvtfinalnoj seriji Istoka Filadlfija je slavila protiv Majamija sa 130:103.

Majami je imao prednost poslije prve četvrtine, ali je tim iz Filadelfije preuzeo kontrolu i u trećem kvartalu riješio pitanje pobednika.

DŽej DŽej redik bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 28 poena, a pratili su ga Marko Belineli sa 25 i Dario Šarić sa 20.

Kod Majamija Keli Olinik postigao je 26 poena, a Goran Dragić zabilježio je 15 poena uz pet skokova i četiri asistencije.