Srpski teniser Dušan Lajović završio je takmičenje na Mastersu u Madridu.
Dušan Lajović - Foto: Getty Images
Dušan LajovićFoto: Getty Images

Bolji od njega u četvrtfinalu bio je Kevin Anderson u tri seta (7:6, 3:6, 6:3).

Prvi je do brejka došao Anderson i poveo sa 2:4, ali Duci odmah vraća istom mjerom i smanjuje na 3:4, a potom izjednačava. Set je otišao u taj-brejk, a tamo je uspješniji bio Anderson sa 7:3.

U drugom setu Lajović je oduzeo servis protivniku za vođstvo od 4:2. Tu prednost je čuvao sigurno i izjednačio u setovima.

Na početku trećeg seta se činilo da je Lajović siguran, jer je svoj prvi servis osvojio bez izgubljenog poena. Međutim, Anderson mu oduzima sljedeći servis i dolazi do 3:1. Taj-brejk mu je bio dovoljan da osvoji meč, iako je u narednom gemu Dušan imao brejk loptu, ali je nije iskoristio.

Anderson će u polufinalu igrati sa pobjednikom duela između prvog favorita Rafaela Nadala i Dominika Tima.