07/06/2018 |  17:47 ⇒ 19:22 | Autor: RTRS

RG: Halep i Stivens u finalu

Prva teniserka svijeta Simona Halep plasirala se u finale Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je sa 2:0 pobijedila Špankinju Garbinje Mugurusu.
Simona Halep (foto: twitter.com/rolandgarros) -
Simona Halep (foto: twitter.com/rolandgarros)

Rumunka je teniserku iz Španije, treću na VTA listi, pobijedila sa 6:1, 6:4, poslije sat i 34 minuta igre.

Simona će pokušati da osvoji svoj prvi Grend slem trofej u karijeri. Tri puta je igrala finale, od čega dva u Parizu.

Halep je prošle godine u finalu Rolan Garosa igrala sa Јelenom Ostapenko. Vodila je 1:0 u setovima, imala brejk prednosti u drugom, kao i prilike za dupli brejk, ali se onda desio jedan od najvećih preokreta u istoriji pariškog Grend slema i Ostapenko je došla do preokreta i trijumfa.

U američkom polufinalu pobijedila Sloun Stivens

Američka teniserka Sloun Stivens, desta teniserka na VTA, plasirala se u finale Rolan Garosa nakon što je u polufinalu savladala zemljakinju Medison Kiz, 13. teniserku, rezultatom 2:0, po setovima 6:4 i 6:4.

U prvom setu presudan je bio treći gem kada je Stivens uzela break, koji je na kraju bio dovoljan za rezultat 6:4.

Kiz nije pomogao ni puno bolji servis i čak šest asova da ugrozi Sloun, koja dobro počinje i drugi set.

Brzo je zahvaljujući brejku povela s 2:0, a danas je jedini put servis izgubila u sedmom gemu. Ipak, ubrzo vraća brejk i dolazi do zaslužene pobjede.

Stivens će u finalu Pariza igrati protiv Simone Halep, a meč je na programu u subotu s početkom od 15 časova.