X

Za vaš uređaj je
dostupna aplikacija

latinica  ћирилица
14/06/2018 |  08:10 ⇒ 10:56 | Autor: RTRS

Počinje Svjetsko prvenstvo u fudbalu

Svjetsko prvenstvo u fudbalu, koje se održava 21. put, počinje danas u Rusiji i trajaće do 15. jula.
Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2018.  (Foto: Sputnik / Vladimir Pesnya) -
Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2018. (Foto: Sputnik / Vladimir Pesnya)

Tokom 25 "radnih fudbalskih dana", ljubitelji fudbala imaće priliku da uživaju u 64 utakmice, u kojima će snage odmjeriti 32 nacionalna tima.

Reprezentacija Srbije, prvu utakmicu igra u nedjelju, 17. juna protiv Kostarike. Srbija se vratila na glavnu svjetsku scenu poslije osmogodišnje pauze.

Turnir otvara duel domaćina Rusije i Saudijske Arabije od 17.00 časova na Lužnjiki stadionu u Moskvi, gdje će biti odigrano i finale.

Svjetsko prvenstvo biće održano u 11 gradova Rusije- Moskvi, Sankt Peterburgu, Samari, Saransku, Rostovu na Donu, Sočiju, Kazanju, Kalinjingradu, Volgogradu, Nižnjem Novgorodu i Јekaterinburgu. Titulu prvaka svijeta brani Njemačka.

Raspored utakmica

Grupa A:

1. kolo:
Rusija - Saudijska Arabija (14. jun, Moskva, 17.00)
Egipat - Urugvaj (15. jun, Јekaterinburg, 14.00)

2. kolo:
Rusija - Egipat (19. jun, Sankt Peterburg, 20.00)
Urugvaj - Saudijska Arabija (20. jun, Rostov na Donu, 17.00)

3. kolo:
Urugvaj - Rusija (25. jun, Samara, 16.00)
Saudijska Arabija - Egipat (25. jun, Volgograd, 16.00)

Grupa B:

1. kolo:
Maroko - Iran (15. jun, Sankt Peterburg, 17.00)
Portugal - Španija (15. jun, Soči, 20.00)

2. kolo:
Portugal - Maroko (20. jun, Moskva, 14.00)
Iran - Španija (20. jun, Kazanj, 20.00)

3 .kolo:
Španija - Maroko (25. jun, Kalinjingrad, 20.00)
Iran - Portugal (25, jun, Saransk, 20.00)

Grupa C:

1. kolo:
Francuska - Australija (16. jun, Kazanj, 12.00)
Peru - Danska (16. jun, Saransk, 18.00)

2. kolo:
Francuska - Peru (21. jun, Јekaterinburg, 17.00)
Danska - Australija (21. jun, Samara, 14.00)

3. kolo:
Danska - Francuska (26. jun, Moskva, 16.00)
Australija - Peru (26. jun, Soči, 16.00)

Grupa D:

1. kolo:
Argentina - Island (16. jun, Moskva, 15.00)
Hrvatska - Nigerija (16. jun, Kalinjingrad, 21.00)

2. kolo:
Nigerija - Island (21. jun, Volgograd, 17.00)
Argentina - Hrvatska (21. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

3. kolo:
Island - Hrvatska (26. jun, Rostov na Donu, 20.00)
Nigerija - Argentina (26. jun, Sankt Peterburg, 20.00)

Grupa E:

1. kolo:
Kostarika - Srbija (17. jun, Samara, 14.00)
Brazil - Švajcarska (17. jun, Rostov na Donu, 20.00)

2. kolo:
Brazil - Kostarika (22. jun, Sankt Peterburg, 14.00)
Srbija - Švajcarska (22. jun, Kalinjingrad, 20.00)

3. kolo:
Srbija - Brazil (27. jun, Moskva, 20.00)
Švajcarska - Kostarika (27. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

Grupa F:

1. kolo:
Njemačka - Meksiko (17. jun, Moskva, 17.00)
Švedska - Јužna Koreja (18. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

2. kolo:
Јužna Koreja - Meksiko (23. jun, Rostov na Donu, 17.00)
Njemačka - Švedska (23. jun, Soči, 20.00)

3. kolo:
Meksiko - Švedska (27. jun, Јekaterinburg, 16.00)
Јužna Koreja - Njemačka (27. jun, Kazanj, 16.00)

Grupa G:

1. kolo:
Belgija - Panama (18. jun, Soči, 17.00)
Tunis - Engleska (18. jun, Volgograd, 20.00)

2. kolo:
Belgija - Tunis (23. jun, Moskva, 14.00)
Engleska - Panama (23. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

3. kolo:
Engleska - Belgija (28. jun, Kalinjingrad, 20.00)
Panama - Tunis (28. jun, Saransk, 20.00)

Grupa H:

1. kolo:
Poljska - Senegal (19. jun, Moskva, 17.00)
Kolumbija - Јapan (19. jun, Saransk, 14.00)

2. kolo:
Јapan - Senegal (24. jun, Јekaterinburg, 17.00)
Poljska - Kolumbija (24. jun, Kazanj, 20.00)

3. kolo:
Senegal - Kolumbija (28. jun, Samara, 16.00)
Јapan - Poljska (28. jun, Volgograd, 16.00)

Osmina finala:
1C - 2D (30. jun, Kazanj, 16.00)
1A - 2B (30. jun, Soči, 20.00)
1B - 2A (1. jul, Moskva, 16.00)
1D - 2C (1. jul, Nižnji Novgorod, 20.00)
1E - 2F (2. jul, Samara, 16.00)
1G - 2H (2. jul, Rostov na Donu, 20.00)
1F - 2E (3. jul, Sankt Peterburg, 16.00)
1H - 2G (3. jul, Moskva, 20.00)

Četvrtfinale:
Pobjednik A1/B2 - Pobjednik C1/D2 (A) (6. jul, Nižnji Novgorod, 16.00)
Pobjednik E1/F2 - Pobjednik G1/H2 (B) (6. jul, Kazanj, 20.00)
Pobjednik F1/E2 - Pobjednik H1/G2 (C) (7. jul, Samara, 16.00)
Pobjednik B1/A2 - Pobjednik D1/C2 (D) (7. jul, Soči, 20.00)

Polufinale:
Pobjednik A - Pobjednik B (10. jul, Sankt Peterburg, 20.00)
Pobjednik D - Pobjednik C (11. jul, Moskva, 20.00)

Utakmica za 3. mjesto:
14. jul, Sankt Peterburg, 16.00

Finale:
15. jul, Moskva, 17.00

Izvor: RTRS/B92