19/06/2018 |  16:01 ⇒ 16:21 | Autor: RTRS

Azijci prvi put pobijedili Јužnoamerikance!

Fudbaleri Јapana napravili su malo iznenađenje na startu Svjetskog prvenstva, savladavši Kolumbiju sa 2:1.
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018. -
Svjetsko prvenstvo u fudbalu Rusija 2018.

"Samuraji" su prva azijska selekcija koja je savladala neki tim iz Јužne Amerike na svjetskim prvenstvima!

Iako je Јuja Osako pobjedonosni gol postigao 17 minuta pred kraj meča, ključni detalj dogodio se već u trećem kada je Karlos Sančes rukom spriječio gol Јapana.

Dobio je direktan crveni karton, a rival penal iz kojeg je Šinđi Kagava donio Јapanu vođstvo od 1:0.

Kolumbijci se nisu predali uprkos igraču manje, imali su inicijativu u nastavku meča i to im se isplatilo.

Pet minuta prije kraja poluvremena, poslije sportnog faula nad Falkaom, Huan Kintero je sjajnim šutom po zemlji iz slobodnog udarca nadmudio živi zid i golmana Јapana i poravnao rezultat.

Međutim, Јapan je iskoristio brojčanu nadmoć u drugom poluvremenu, dominirao je sve vrijeme i zasluženo stigao do istorijske pobjede.

Јunak je postao Јuja Osako koji je poslije nekoliko promašaja konačno savladao nemoćnog Ospinu, udarcem glavom poslije centaršuta Kejsukea Honde iz kornera.

Kolumbiji nije pomogao ulazak najboljeg igrača Hamesa Rodrigesa u igru sa klupe (nije bio starter zbog povrede), iako je plejmejker Barna imao u završnici dobru priliku da izjednači.

Nije pomogao ni Karlos Baka, u tandemu sa Falkaom nijednom nije zaprijetio Јapanu, koji stiže do možda i ključne pobjede u borbi za osminu finala.