24/06/2018 |  19:21 ⇒ 19:31 | Autor: RTS

Čilić bolji od Đokovića u finalu Kvinsa

Đoković – Čilić 1:2 (7:5, 6:7, 3:6) Hrvatski teniser Marin Čilić savladao je, nakon preokreta, Novaka Đokovića u finalu turnira u Kvinsu.
Novak Đoković (foto: twitter.com/queenstennis) -
Novak Đoković (foto: twitter.com/queenstennis)

Novak nije uspio da osvoji trofej u Kvinsu nakon velike borbe, iako je u nekoliko navrata bio nadomak tog uspjeha.

Svoj jedini brejk srpski teniser ostvario je u posljednjem gemu prvog seta koji je osvojio rezultatom 7:5.

U drugom setu nije viđen brejk, iako je Đoković imao šansu i meč loptu u desetom gemu na servis Čilića. Tu šansu nije iskoristio, pa je set otišao u taj-brejk.

Taj-brejk je počeo na odličan način za Novaka koji je vodio sa 4:1, ali je potom Čilić osvojio šest vezanih poena i izjednačio rezultat na 1:1.

U odlučujućem setu, Novak je igrao sa dosta emocija, ali ne i sa dosta energije, utisak je da je Čilić bio svježiji i imao momentum na svojoj strani.

Ključ trećeg seta odvio se kada je Čilić u osmom gemu uzeo brejk Novaku i poveo sa 5:3, da bi ubrzo potom sigurno servirao i nakon tri sata tenisa odnio pobjedu u finalu.

Čilić je upisao drugu pobjedu u karijeri nad Đokovićem. Novak je slavio u 14 navrata.