06/07/2018 |  17:53 ⇒ 18:01 | Autor: RTRS

Francuska prvi polufinalista

Francuska je prvi polufinalista Svjetskog prvenstva u Rusiji. U četvrtfinalnom duelu u Nižnji Novgorodu izabranici selektora Didijea Dešana savladali su Urugvaj sa 2:0.
SP - Rusija 2018. (foto: Sergei Karpukhin) -
SP - Rusija 2018. (foto: Sergei Karpukhin)

Selekcija iz Јužne Amerike bolje je otvorila meč, bila opasnija, ali do gola ipak su prvi stigli Francuzi.

Igrao se 40. minut kada je Antoan Grizman odlično centrirao, a Rafael Varan glavom savladao Fernanda Musleru. Kratak trzaj i lijep pogodak za 1:0.

Utakmicu je prelomio detalj iz 61. minuta, Grizman je šutirao sa nekih 20-tak metera, a golman Urugvaja loše je procijenio let lopte i napravio nevjerovatnu grešku, pošto mu je lopta prošla kroz ruke i završila u mreži za 2:0.

“Trikolori” će u polufinalu ići na megdan pobjedniku duela između Belgije i Brazila koji se igra večeras od 20 časova.

Sutrašnji program (16 časova) otvaraju Engleska i Švedska, a poslednji par četvrtfinala jeste između Rusije i Hrvatske.