09/07/2018 |  09:17 ⇒ 10:42 | Autor: B92

Mladi košarkaši Srbije 10. na Svjetskom prvenstvu

Reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2001. godine i mlađi, zauzela je 10. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Argentini.

Izabranici selektora Slobodana Klipe u posljednjem meču na šampionatu, duelu za deveto mjesto, poraženi su od selekcije Dominikanske Republike – 77:82 (18:20, 21:18, 27:24, 11:20).

Mladi tim Srbije nije dobro počeo utakmicu, međutim uspio je u nastvaku da nadoknadi dvocifeni zaostatak, pređe u vođstvo, ali ga je loša završnica koštala poraza.

Već poslije pet minuta igre Srbija je bila suočena sa dvocifrenim zaostatkom. Raspoloženi Dominikaci su poveli sa 15:4.

Međutim, do kraja poluvremena srpski reprezentativci su uspjeli da preokrenu rezultat – 39:38. U nastavku duela izabranici selektora Klipe su sve vrijeme bili u vođstvu, a posljednji put u 34. minutu kad je na semaforu pisalo 70:67.

Uslijedila je veoma loša završnica mladog srpskog tima. Rival je to znao da iskoristi i serijom 15:7 dođe do trijumfa – 82:77.