09/07/2018 |  16:10 ⇒ 16:10 | Autor: RTRS

Federer "krompirom" među osam najboljih!

Branilac titule na Vimbldonu Rodžer Federer lako se plasirao u četvrtfinale turnira, pošto je sa 3:0 isprašio Francuza Adrijana Manarina. Po setovima je bilo 6:0, 7:5, 6:4.
Rodžer Federer (Foto: epa/Facundo Arrizabalaga) -
Rodžer Federer (Foto: epa/Facundo Arrizabalaga)

Posebno impresivan bio je prvi set koji je Federer dobio poslije samo 16 minuta igre rezultatom 6:0!

Švajcarac je prvih pet gemovas dobio za 12 minuta, a onda se malo pomučio u poslednjem gemu, u kojem je spasao jednu brejk loptu.

Do tog dijela igre, francuski igrač je osvojio samo dva poena, da bi potom vezao četiri i, što je najinteresantnije, u jednom od najlošijih setova u karijeri, postao prvi igrač koji je stigao do brejk šanse protiv Rodžera.

Međutim, imao je samo nekoliko sekundi jer je protivnik odservirao as, a onda i ekspresno došao do seta.

Federer će proboj u polufinale tražiti u dvoboju sa pobjednikom meča Monfils - Anderson.