09/08/2018 |  22:08 | Autor: RTS

Kvalifikacije za LE: Partizan dobio "prvo poluvrijeme" u Danskoj

Fudbaleri Partizana savladali su u gostima Nordsjeland rezultatom 2:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Revanš meč igra se za sedam dana u Beogradu.
Fudbaleri Partizana - Foto: RTS
Fudbaleri PartizanaFoto: RTS

Crno-bijeli se u Beograd vraćaju sa čitavim plijenom. Iz Danske donose veliku pobjedu pred revanš.

Partizan je poveo poslije deset minuta u Danskoj, a strijelac je bio Rikardo Gomeš. Pantić je izveo korner, a napadač Partizana bio je najviši u skoku i savladao protivničkog golmana.

Do poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, nije bilo lijepog fudbala, ali je rezultat bio na strani srpskog tima.

U nastavku, Partizan je na vrijeme stigao do drugog gola - u 64. minutu. Predivna lopta Marka Јankovića, "izbacio" je debitanta Gorana Zakarića pred gol, a novajlija u crno-bijelom dresu je obišao golmana i smjestio loptu u mrežu.

Domaći su potom svim silama krenuli u napad, što im se isplatilo u 71. minutu. Lopta je došla do rezerviste Rasmusena, koji je bio sam ispred Vladimira Stojkovića i smanjio na 2:1.

Nordsjeland je napadao do kraja meča, ali je Partizan uspio da sačuva mrežu i pobjedu koju nosi u Srbiju.

Revanš meč igra se za sedam dana u Beogradu.