21/08/2018 |  22:20 ⇒ 22/08/2018 | 08:02 | Autor: RTRS

Zvezda sa nulom na revanš u Salzburg (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su neriješeno bez golova sa Salzburgom (0:0) u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona.
Crvena Zvezda - Salzburg - Foto: RTRS
Crvena Zvezda - SalzburgFoto: RTRS

Pred sablasnom praznim stadionom "Rajko Mitić" nije bilo pretjerane ljepote, pa će revanš meč u Austriji odlučiti putnika u elitni rang takmičenja. Ako neko na kraju može da žali za pobjedom, pa makar i minimalnom, onda je to šampion Srbije, jer su u nastavku meča nekoliko puta opasno zaprijetili golu gostiju.

Kafu u dresu Zvezde (foto:Starsport)

Prvih 45 minuta bez pravih prilika, tvrdo i oprezno na obje strane. Gosti iz Austrije imali su posjed lopte, a Zvezda se opredijelila na kontranapade, ali bez većeg uspjeha.

U nastavku Zvezda kreće nešto ofanzivnije, Ben pokušava sa distance, ali lopta prolazi pored lijeve stative.

U 70. minutu dvije velike prilike za Zvezdu! Nakon centaršuta Bena, Degenek je bio najviši u skoku, ali Stanković sjajno brani, da bi u nastavku akcije i Stoiljković pokušao, ali je bio neprecizan.

U finišu meča Simić je "raspalio" sa 18 metara, ali Stanković još jednom spasava svoj tim odličnom intervencijom.

U preostala dva meča večerašnjeg programa 4. kola kvalifikacija za Ligu šampiona postignuti su sljedeći rezultati: Bate Borisov - PSV Ajndhoven 2:3, Benfika - PAOK 1:1.

Crvena Zvezda - Salzburg (Foto: RTRS)