15/09/2018 |  18:24 | Autor: RTS

Srbija preko Indije do opstanka u Dejvis kupu!

Teniska reprezentacija Srbije već drugog dana nadmetanja sa selekcijom Indije obezbijedila je pobjedu protiv Indije. Dubl Nikola Milojević i Danilo Petrović nadigrao je par Saketa Minenija i Roana Bopanu sa 3:0. Po setovima je bilo 7:6, 6:2, 7:6.
Tenis: Srbija - Foto: TANЈUG
Tenis: SrbijaFoto: TANЈUG

Nikola Milojević i Danilo Petrović napravili su veliko iznenađenje i savladali favorizovane Indijce i doneli Srbiji treći bod i ukupnu pobjedu nad protivnikom, koja znači opstanak u Svjetskoj grupu Dejvis kupa.

Sjajan meč odigrao je mladi srpski dubl. Konstantno su prijetili na servis protivnika, stvarali šanse, ipak prvi set je riješen u taj brejku koji su srpski teniseri uspjeli da riješe u svoju korist.

U drugom setu, možda i najdominantnija igra srpskog dubla sa dva brejka dobijaju ovaj period sa 6:2.  U trećem setu Indijci su prvi došli do brejka, ali Milojević i Petrović uspjevaju da vrate brejk u trenutku kada je protivnik servirao za set. Potom su u taj-brejku napravili preokret i završili meč u tri seta.

U nedelju su na programu dva singl meča koji neće imati takmičarski značaj.