18/09/2018 |  21:06 ⇒ 21:22 | Autor: RTRS

Liga šampiona: Het -trik Mesija, preokret Intera

Domaćim pobjedama Barselone i Intera u Grupi B startovala je nova sezone Lige šampiona, najprestižnijeg klupskog takmičenja na starom kontinentu.
Inter-Totenhem (Foto:talkSPORT) -
Inter-Totenhem (Foto:talkSPORT)

Barselona je bez većih problema savladala PSV Ajndhoven (4:0), a blistao je Lionel Mesi, koji je je novu sezonu otvorio het-trikom. Posebno upečatljiv bio je prvi pogodak iz slobodnog udarca u 32. minutu. U nastavku meča Dembele je riješio sva pitanja oko pobjednika u 75. minutu, da bi Mesi sa još dva pogotka najavio renessansu tima iz Katalonije.

Na "Đuzepe Meaca" dobra fudbalska predstava, i vodstvo Totenhema u 53. minutu preko Eriksena. Činilo se da će tri boda za London, jer Italijani do 80. minuta nisu gotovo opasnije zaprijetili golu Engleza. Ali, Inter ipak pravi preokret, prvo je Mauro Ikardi u 88. minutu spektakularnim pogotkom donio izjednačenje, da bi u sudijskoj nadoknadi Vekino glavom pogodio za 2:1 i tri boda za dobar start domaćina.